صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه کانال رسمی تلگرام دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 12:18  -   1394/09/14 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1385

نسخه چاپی نسخه چاپی      


عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی:
محدود کردن تحصیلات تکمیلی منطقی و شایسته نیست

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب رشته های دانشگاه آزاداسلامی منسوخ نشده است، گفت: محدود کردن تحصیلات تکمیلی منطقی و شایسته نیست. باید به دانشگاه آزاد اسلامی اجازه بدهیم تا فضایی را که ایجاد کرده به سرانجام رساند.

میرهادی قره سید رومیانی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب رشته های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی به قوت خود باقی است و منسوخ نشده است.

وی به توسعه تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و افزود: گسترش تحصیلات تکمیلی در کشور یکی از پایه های اساسی اعتلای کشور است و سند چشم انداز 20 ساله نیز این مسیر را به ما رهنمون می کند.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: موفقیت در اجرای این چشم انداز و اسناد بالادستی در گرو موفقیت نیروی انسانی کارآمد است که محور اصلی آن افزایش تحصیلات تکمیلی و تسهیل در روند این تحصیلات است.

رومیانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در میان دانشگاه های دنیا دارای رتبه خوبی است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به برندی که در بخش بین الملل پیدا کرده و رنکینگی که در میان دانشگاه های دنیا دارد و فراهم آوردن امکان دسترسی افراد در همه شهرها به دانشگاه و تحصیلات عالی این توان را دارد که با استفاده از ظرفیت های مختلف در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی کشور گام بردارد.

وی تاکید کرد: محدود کردن تحصیلات تکمیلی منطقی و شایسته نیست و باید به دانشگاه آزاد اسلامی اجازه بدهیم تا فضایی را که ایجاد کرده به سرانجام رساند.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف و محدود سازی تحصیلات تکمیلی با قوانین علمی کشور سازگار نیست، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علمی توانسته اسناد موفقیت آمیزی را کسب و روند علمی خوبی را طی کند و ما باید به دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق اهداف کمک کنیم.

شایان ذکر است، به موجب قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور مصوب 1389/3/25مجلس شورای اسلامی شناسایی موارد نسخ قانون بر عهده معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی است و این معاونت درپاسخ به استعلام صورت گرفته طی نامه شماره 61433 مورخ1393/9/18 بر اعتبار قانونی قانون تایید رشته های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی عدم نسخ ولازم الاجرا بودن آن تأکید نموده ‌است. اخیرا نیز 242 نماینده مجلس در نامه ای از وزارت علوم تحقیقات فن آوری و دانشگاه آزاد اسلامی خواسته اندبرای توسعه تحصیلات تکمیلی در مناطق مختلف و سراسر کشور از کلیه ظرفیت های قانونی موجود از جمله قانون تأیید رشته های دانشگاه آزاد اسلامی مصوب 14/2/1367 مجلس شورای اسلامی که با شماره 14680/ق5 مورخ 28/2/1367 ابلاغ شده است وحسب اعلام شماره 61433 مورخ 18/9/1393 معاون قوانین مجلس شورای اسلامی دارای اعتبار قانونی بوده و لازم الاجرا می باشد، استفاده کنند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این نامه تاکید کرده اند برای مهرماه و بهمن ماه سال 1394 پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی) صورت گیرد تا از این طریق پاسخی درخور به سیل مشتاقان تحصیلات عالی در کشور داده شود تا فرزندان خانواده ها در نزدیک دانشگاه به خانواده خودشان ادامه تحصیل دهند و از خروج سالانه میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری شود.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS