صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه کانال رسمی تلگرام دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 14:56  -   1394/09/30 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 2281

نسخه چاپی نسخه چاپی      


به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد؛
همایش ملی "فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهر اسلامی"

اگر به طور دقیق فرهنگ را بشناسیم و به آن بپردازیم، می توانیم به برنامه ها و اهداف خود دست پیدا کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، همایش ملی "فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهر اسلامی" با حضور استادان برجسته، کارشناسان و صاحب نظران معماری کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

در این همایش ملی که با حمایت و همیاری شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی قزوین همراه بود، استادان برجسته ی کشور جنبه های مختلف فرهنگ در معماری و تاثیر آن بر شهر اسلامی را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

در ابتدا رییس این همایش ضمن خیر مقدم به میهمانان و حاضران، از زحمات دکتر سلطان زاده و خانم دکتر خستو به دلیل برگزاری همایش ملی "فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهر اسلامی" قدردانی کرد.

دکتر موسی خانی گفت: بحث فرهنگ بسیار اساسی و زیربنایی است؛ معمولا در کشور ما تعابیر درستی از فرهنگ نمی شود و هر شخصی از زعم خود آن را تعریف می کند. اما اگر به طور دقیق فرهنگ را بشناسیم و به آن بپردازیم، می توانیم به برنامه ها و اهداف خود دست پیدا کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: در علم مدیریت نیز بسیاری از اندیشمندان، اجرای استراتژي را از طریق فرهنگ میسر می دانند؛ اگر فرهنگ دست کاری نشود، استراتژی ها تحقق پیدا نمی کنند.

وی افزود: ما در خیلی از موارد تنها به نمادهای ظاهری از فرهنگ می پردازیم، این در حالی است که فرهنگ اصلا نماد ظاهری نیست؛ اساس فرهنگ یکی از مفروضات بنیادین است.

دبیر اجرایی همایش ملی "فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهر اسلامی" نیز در ادامه ضمن خیر مقدم به میهمانان و شرکت کنندگان، از زحمات و حمایت های دکتر موسی خانی رییس و دکتر عطایی قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برای برگزاری این همایش قدردانی کرد.

دکتر خستو با اشاره به این که همایش "فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهر اسلامی" سومین همایش ملی دانشکده ی معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است، گفت: با توجه به موضوع ارزشمند این همایش و وجود استادان برجسته و صاحب نظر در این زمینه، برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر این همایش را از حدود 10 ماه قبل آغاز کردیم.

معاون پژوهشی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین افزود: نزدیک به 300 مقاله به دبیرخانه ی این همایش ارسال شد که برای هر مقاله 2 داوری صورت گرفت و در نهایت از این تعداد، 138 مقاله پذیرفته شد که 30 مقاله برای ارایه به صورت پوستر و 10 مقاله هم برای ارائه به صورت شفاهی انتخاب شدند.

وی با تاکید بر سطح بالای مقالات رسیده به دبیرخانه ی همایش، تصریح کرد: شرکت کنندگان در این همایش عمدتا دارای مدارک کارشناسی ارشد و یا دانشجویان مقطع دکترا بودند.

دکتر خستو در پایان گفت: جا دارد از مهندس نصرتی شهردار قزوین و معاون ایشان خانم نظری پور قدردانی کنم که حمایت های زیادی برای برگزاری هرچه بهتر این همایش داشتند.

دبیر علمی این همایش نیز با اشاره به مدیریت بسیار خوب دکتر موسی خانی، حضور استادان تراز اول کشور از دانشگاه های مختلف در دانشکده ی معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را در تاریخ 75 ساله ی دانشگاه های کشور بی نظیر دانست.

دکتر سلطان زاده گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تنها متعلق به دانشجویان این دانشگاه نیست، بلکه دانشجویان سایر دانشگاه ها هم می توانند در اینجا به تحقیق و پژوهش بپردازند و این روی گشاده در کمتر دانشگاهی دیده می شود.

رییس دانشکده ی معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در ادامه مطالبی در خصوص حوزه های مختلف معماری، شهرسازی و فرهنگ های مختلف در این حوزه بیان کرد.

مهندس مانی فر، مدیرکل اداره ی راه و شهرسازی قزوین نیز در این همایش نکاتی در خصوص معماری اسلامی، شهرسازی و فرهنگ مطرح کرد.

بحث و گفت و گو در خصوص فرهنگ، کالبد و محیط در معماری و شهرسازی اسلامی با حضور کارشناسان و صاحب نظران معماری کشور، برگزاری نشست های تخصصی با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و ارایه ی مقالات توسط شرکت کنندگان از دیگر بخش های این همایش بود.

برای مشاهده ادامه ی تصاویر اینجا را کلیک نمایید.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS