صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه کانال رسمی تلگرام دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 09:40  -   1394/10/06 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 2284

نسخه چاپی نسخه چاپی      


دکتر منهاج، دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون":
فاز اول کنفرانس بالاتر از حد انتظار بود

این کنفرانس تاکنون در دانشگاه های دولتی مانند دانشگاه امیرکبیر و شیراز برگزار شده بود و این برای نخستین بار است که واحدی از دانشگاه آزاد اسلامی میزبان این رخداد جهانی و بین المللی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون" با هدف پیشبرد مرزهای دانش، ایجاد فضای مناسب جهت گردهمایی دانشمندان، محققان، کارآفرینان، کارشناسان صنعتی و دانشجویان و به منظور ارائه فعالیتهای تحقیقاتی و آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی و تبادل نظر علمی و فنی با همکاری انجمن مهندسان کنترل و ابزار دقیق با حضور سخنرانان کلیدی خارجی و داخلی همراه با برگزاری چند کارگاه های آموزشی و نمایشگاه جانبی روزهای هفتم و هشتم بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود.

دکتر محمدباقر منهاج دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون" با اشاره به تخصصی بودن آن، گفت: این کنفرانس تاکنون در دانشگاه های دولتی مانند دانشگاه امیرکبیر و شیراز برگزار شده بود و این برای نخستین بار است که واحدی از دانشگاه آزاد اسلامی میزبان این رخداد جهانی و بین المللی است.

وی از پایان مهلت ارسال مقالات خبر داد و افزود: در فراخوان عمومی این کنفرانس بیش از 300 عنوان مقاله از دانشگاه های مختلف و معتبر دولتی و غیردولتی دریافت کرده ایم که در مقایسه با دوره های گذشته و سال های قبل این کنفرانس، بی نظیر و فوق العاده است.

دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون" گفت: در شرایط کنونی متاسفانه کنفرانس ها و همایش هایی که در کشور برگزار می شود از نظر کیفی و کمی نسبت به گذشته افت محسوسی داشته است؛ اما دریافت بیش از 300 مقاله از دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی توسط دبیرخانه ی این کنفرانس، نشان می دهد فاز اول آن به بهترین شکل ممکن اجرا شده است.

دکتر منهاج یکی از دلایل استقبال خوب از این کنفرانس را حضور چهره های سرشناس به عنوان برگزار کننده، داور و سخنران دانست و افزود: پروفسور اریک فرون و پروفسور علی خاکی صدیق از سخنرانان اصلی و بین المللی این کنفرانس هستند که حضورشان اتفاق بسیار بزرگ و مهمی است.

  • دانشگاه آزاد اسلامی قزوین جایگاه ویژه ای در زمینه ی علم رباتیک و هوش مصنوعی در سطح ایران و جهان است

وی تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل استقبال خوب از این کنفرانس، سابقه ی بسیار خوب دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در برگزاری باکیفیت کنفرانس فازی در سال های گذشته است. همچنین این دانشگاه به خودی خود دارای جایگاه ویژه ای در زمینه ی علم رباتیک و هوش مصنوعی در سطح ایران و جهان است که باعث شده مقالات زیادی به دبیرخانه ی این کنفرانس ارسال شود. به این ترتیب فاز اول کنفرانس بالاتر از حد انتظار بود و امیدوارم با تلاش و حمایت های دکتر موسی خانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و معاونت پژوهشی دانشگاه، مراحل بعدی را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون" افزود: دکتر یزدان پناه به عنوان دبیر علمی کنفرانس، در ارزیابی ای که داشتند مقاله های رسیده به دبیرخانه را از نظر کمی و کیفی برتر دانست و این نشان دهنده ی سطح بالای این کنفرانس است.

دکتر منهاج حوزههای مختلف کنترل و اتوماسیون صنعتی نظیر تحلیل و طراحی سیستم های کنترل خطی و غیرخطی، کنترل کلاسیک (بهینه، غیرخطی، تطبیقی، مقاوم، پیش بین، مرتبه کسری، آشوبناک)، کنترل هوشمند (فازی، شبکه های عصبی، الگوریتم های تکاملی و ...)، شناسایی سیستم ها، سیستم های مبتنی بر شبکه، کاربرد سیستم های کنترل در رباتیک، مکاترونیک، هدایت و ناوبری، کنترل ترافیک شبکه، شبکه های هوشمند انرژی، شبکه های سنسوری، ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی، حسگرها و عملگرها، پروتکل های ارتباطی، اتوماسیون خودرو، اتوماسیون در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون در نیروگاه ها، سیستم های اسکادا، سیستم های فیلدباس و ... را از محورهای اصلی چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون" عنوان کرد.

دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون"، آموزش کنترلی را از ابعاد دیگر این کنفرانس دانست و افزود: تمرکز اصلی ما بر این بود که علاوه بر برگزاری یک کنفرانس باکیفیت، بیشترین افراد و دانش پژوهان را از دنیای آکادمیک و به خصوص دانشجویان رشته ی کنترل گرد هم آوریم.

وی ادامه داد: البته این کنفرانس تنها مختص به دانشجویان رشته ی کنترل نخواهد بود و دانشجویان و استادان رشته های صنایع، مکانیک، هوا فضا و ... را نیز در بر خواهد گرفت که امیدواریم این مساله باعث شکل گیری حلقه ی ارتباطی با صنعت شود تا مردان صنعت که دستی در کار و پروژه های تحقیقاتی دارند از نزدیک با دانشگاه ارتباط برقرار کنند.

دکتر منهاج در خصوص جذب صنایع مختلف برای حضور در این کنفرانس، گفت: بین کسانی که مسلط به تئوری کنترل در سطح دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی هستند جلساتی برگزار می شود که در خصوص آینده ی تئوری کنترل و اهمیت آن در بعد تئوریک و تزهایی که در این حوزه برای صنعت کشور مفید خواهد بود و به پیشرفت آن کمک می کند بحث خواهد شد تا بدانیم چه جایگاهی در صنعت داریم.

دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون"، ادامه داد: به امید پروردگار نشست بزرگی هم با حضور استادان برتر دانشگاه های کشور و مردان صنعت خواهیم داشت تا هر دو طرف مشکلات خود را مطرح کنند و به راه حل های مشترکی برسند.

دکتر منهاج یکی دیگر از اهداف برگزاری این کنفرانس را نمایش توانایی ها و پتانسیل بالای دانشگاه آزاد اسلامی، به خصوص واحد قزوین عنوان و خاطرنشان کرد: مقاله های رسیده به دبیرخانه ی کنفرانس و حضور استادان، پژوهشگران و محققان برتر کشور و جهان در این رویداد بزرگ، نشان از ظرفیت بالای دانشگاه آزاد اسلامی و در راس آن واحد قزوین است که جای بسی خوشحالی دارد.

  • از مدیران صنایع مختلف دعوت می کنیم تا با حضور در این کنفرانس به برگزاری هر چه بهتر آن کمک کنند

وی از نشستی در خصوص تزها و پروپوزال های رشته ی کنترل در مقطع دکترا در این کنفرانس خبر داد و افزود: در این نشست که برای نخستین بار در ایران برگزار می شود، پروپوزال های دانشجویان رشته ی کنترل بررسی و نقاط ضعف و قوت آن ها مشخص خواهد شد. پس از آن نیز خلاصه ای از پروپوزال های برتر در مجله ای به چاپ خواهد رسید.

دکتر منهاج ادامه داد: این کار باعث ایجاد یک فضای آکادمیک حرفه ای می شود که هم به ارتقای پروپوزال ها و هم به صنعت کمک خواهد کرد.

دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون" با تاکید بر صنعتی بودن استان قزوین، گفت: از مدیران صنایع مختلف دعوت می کنیم تا با حضور در این کنفرانس به برگزاری هر چه بهتر آن کمک کنند.

وی با اشاره به فضای آموزشی بالا در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا تعدادی از مقالات به صورت شفاهی و پوستر هم ارائه شوند، که با توجه به اثرگذاری بالای پوستر، بر روی این بخش تمرکز زیادی خواهیم داشت تا در این فضا با تبادل افکار، بتوانیم مقالات برتر را در مجلات معتبر علمی به چاپ برسانیم.

  • امیدوارم روزی فرابرسد همه بگویند ما پول داده ایم و در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین درس خوانده ایم تا باسوادتر از سایرین باشیم

دکتر منهاج از چاپ مقالات برتر این کنفرانس در قالب یک کتابچه خبر داد و افزود: همه ی مقالات ارائه شده را در قالب کتابی جامع به همراه لوح فشرده ارائه خواهیم کرد.

وی با تاکید بر کیفی شدن آموزش عالی در کشور، تصریح کرد: در شرایط کنونی کیفیت آموزش اهمیت بسیار زیادی دارد؛ به عنوان مثال دانشگاه آزاد اسلامی قزوین امروزه در بسیاری از زمینه ها به خصوص رباتیک مطرح و صاحب نظر است و محصولات دانش بنیان زیادی در این حوزه دارد.

دبیر چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون"، ادامه داد: آرزوی دیرینه ی من این است که خانواده ها دانشگاه های دولتی را تنها به دلیل رایگان بودن ترجیح ندهند و حتی برعکس حاضر باشند پول بدهند تا در دانشگاه بهتری درس بخوانند؛ دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت تبدیل شدن به چنین موقعیتی را دارد. امیدوارم روزی فرابرسد همه بگویند ما پول داده ایم و در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین درس خوانده ایم تا باسوادتر از سایرین باشیم.

دکتر منهاج افزود: ما باید در جهت افزایش کیفیت آموزش حرکت کنیم و دانشگاهی بسازیم تا برای تحصیل از سایر کشورها دانشجو بپذیرد و از این طریق ارز وارد کشور شود. دانشگاه آزاد اسلامی قزوین این ظرفیت را دارد، چرا که از استادان بسیار خوب و پرتوانی بهره مند است.

وی در پایان گفت: در نهایت هدف همه ی ما باید خدمت به مملکت باشد؛ آرزو دارم نسل جوان کشور کارآفرین باشند و با تاسیس شرکت های دانش بنیان، محصول تولید کنند. در گذشته دانشگاه های ما تنها علم محور بودند، اما اکنون باید با محصول همراه باشند. به عنوان مثال دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با دارا بودن مرکز رشد واحدهای فناور، مرکز ایده های نو، مرکز شتاب دهنده و مراکز تحقیقاتی مختلف، در این عرصه همواره پیشتاز بوده است.

شایان ذکر است؛ چهارمین کنفرانس بین المللی "کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون" روزهای هفتم و هشتم بهمن ماه سال جاری با شرکت دانشمندان و پژوهشگران برتر کشور و دنیا به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS