صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 14:11  -   1395/01/16 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 2417

نسخه چاپی نسخه چاپی      


دکتر موسی خانی رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران:
هوش مصنوعی امکانی ارزنده برای تحقق عملی شعار "اقتصاد مقاومتی" است

رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران، گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و تبدیل علم به صنعت و ثروت را توانایی محوری کشور دانست.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2016، دکتر موسی خانی با اشاره به تحریم های گذشته علیه ایران، گفت: علم، قابل تحریم نیست و نخبه گان و پژوهشگران کشور ما در تمام دوران در حوزه علم و فناوری دست آوردهای خوبی داشته اند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به علم و فناوری، ادامه داد: دانش هوش مصنوعی می تواند گام های عملی برای تحقق شعار امسال یعنی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" بردارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از رشد کمی و کیفی مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران خبر داد و افزود: رسالت اصلی دانشگاه تربیت نیروی انسانی کاربلد و ترویج دانش عملی است؛ از این رو این مسابقات از سال 85 برگزار می شود که هر سال شاهد ارتقای سطح کیفی و کمی آن هستیم و دانش پژوهان و شرکت کنندگان در این مسابقات تاکنون موفق شده اند شرکت های دانش بنیان زیادی را به ثبت برسانند.

دکتر موسی خانی با اشاره به ثبت نام 624 تیم برای شرکت در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2016، گفت: از این تعداد 320 تیم پذیرش شده اند که رشد چشمگیری هم در لیگ دانش آموزی داشته ایم.

وی با اشاره به حضور 14 تیم از 9 کشور خارجی افزود: هشتمین سمپوزیوم بین المللی ربوکاپ ایران نیز روز شنبه 21 فروردین در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور استادان ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد که طی آن 30 مقاله از 170 مقاله ارسال شده به دبیرخانه ارائه خواهد شد.

رییس کمیته ملی ربوکاپ ایران به لیگ استاندارد دانش آموزی اشاره و تصریح کرد: لیگ استاندارد دانش آموزی نیز در این دوره از مسابقات راه اندازی شده تا دانش آموزان بتوانند دانش نرم افزاری خود را ارتقا دهند.

دکتر موسی خانی افزود: 22 لیگ در این دوره مسابقات برگزار می شود که لیگ ربات پرنده با 83 تیم، بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان از همه ی صاحبان صنایع برای حضور در این مسابقات به منظور تعامل با محققان و دانش پژوهان و تبادل دانش روز دنیا دعوت کرد.

در این دوره از مسابقات 7500 نفر از دانش آموزان استان های تهران، البرز و قزوین به دعوت کمیته ملی ربوکاپ از این دوره از مسابقات بازدید می کنند.

این مسابقات روز سه شنبه 17 فروردین ماه 95 با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دکتر موسی خانی رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

شایان ذکر است؛ یازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2016، به همت دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران و با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران، بانک ملت، بانک ملی ایران، بانک صادرات ایران، فروشگاه اینترنتی دی.جی کالا، شرکت آوای همراه هوشمند هزاردستان (کافه بازار)، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، هتل های بین المللی پارسیان آزادی تهران، شرکت سندن ایرانیان، شرکت واگن سازی تهران، شهرداری تهران، شهرداری قزوین و شرکت خودروسازی سایپا از 18 تا 20 فروردین ماه 95 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

   

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS