صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه کانال رسمی تلگرام دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 11:46  -   1395/04/08 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 960

نسخه چاپی نسخه چاپی      


برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت علی (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

همزمان با سالروز شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع)، مراسم عزاداری و سوگواری با حضور استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان قزوین ضمن تسلیت شهادت حضرت علی(ع)، به فرازی از جلوه های امیر مومنان اشاره و خاطرنشان کرد: در زمان خلافت عمر شکایتی مطرح می شود و حضرت علی (ع) و متهم نزد قاضی رفتند که عمر در آنجا با لفظ یا ابالحسن حضرت علی(ع) را خطاب قرارداد و فرد متهم را با همان لفظ خطاب کرد تا در کنار هم بنشینند؛ این عمل عمر باعث ناراحتی حضرت علی (ع) شد که عمر علت ناراحتی را پرسید و ایشان در پاسخ فرمودند: شما مرا با لحن و لفظ کنیه صدا کردید و متهم را با همان لفظ، این عدالت نیست و شما عدالت را رعایت نکردید. این نشان دهنده عادل و عدالت محور بودن حضرت علی علیه السلام است و جا دارد در این روزها این امام بزرگوار را بیشتر بشناسیم.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حیدری با اشاره به نامه 45 نهج البلاغه که حضرت علی (ع) به عثمان بن حنیف انصاری که یکی از کارگزاران آن حضرت در بصره بود، افزود: در این نامه به مقوله امام و رهبر اشاره شده و اینکه هرکس باید امام داشته باشد و می بینیم هر گروهی برای خودشان امام و الگو دارند، حتی گروهای شیطان پرستی و گروهای دیگر، پس انسان باید الگویی نیکو داشته باشد که بتواند از آن در مسیر درست و راه راست تبعیت و پیروی نماید.

وی در ادامه لیالی قدر را بسیار پرفضیلت برشمرد و گفت: شب های قدر بسیار با اهمیت است، این شب ها، شب های آمرزش است، شب های برگشتن به سوی خداست؛ انشاء اله خداوند بهترین مغفرت ها و آمرزش ها را شامل حال ما کند.

شایان ذکر است؛ در ادامه مداح اهل بیت در رثای شهادت حضرت علی(ع) به نوحه خوانی و مرثیه سرایی پرداخت.

             

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS