صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه کانال رسمی تلگرام دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 14:23  -   1395/04/12 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1116

نسخه چاپی نسخه چاپی      


عضو کمیته اجرایی مسابقات آسیا و اقیانوسیه ربوکاپ خبر داد؛
تغییر و تحول اساسی در برگزاری لیگ ربات امدادگر واقعی

عضو کمیته اجرایی مسابقات آسیا و اقیانوسیه ربوکاپ با اشاره به تغییر نحوه برگزاری لیگ ربات امدادگر واقعی در مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان، گفت: در این دوره از مسابقات لیگ ربات امدادگر واقعی دچار تغییر و تحولات عمده ای شده است.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی مسابقات بین المللی ربوکاپ 2106 آلمان، دکتر موسی خانی با اعلام این خبر، افزود: در لیگ ربات امدادگر واقعی، نحوه برگزاری مسابقات در زمین مسابقه تغییر کرده است و تیم ها می بایست در تست هایی که از قبل تعریف شده شرکت کنند و در نهایت با کسب امتیازات لازم در طول مرحله مقدماتی، تیم های که امتیازات بیشتری کسب کرده باشند، می توانند در مسابقات اصلی و پایانی حضور یابند.

وی ادامه داد: شیوه ی جدید برگزاری مسابقات، به تیم ها کمک می کند تا قابلیت های مختلف را در ربات اصلی جمع کنند؛ این ربات می بایست به اندازه کافی قابل اعتماد باشد تا بتواند در آینده ای نزدیک در عملیات واقعی شرکت کند.

رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در مرحله مقدماتی تاکید اصلی روی بهبود عملکرد ربات ها است و مصدومی در زمین مسابقه وجود ندارد، اما در مرحله فینال تیم های صعود کننده می بایست مصدومان را در زمین مسابقه جستجو و پیدا کرده و محل آن را روی نقشه مشخص نمایند.

دکتر موسی خانی با اشاره به حضور 19 تیم در این دوره از مسابقات از کشورهای ایران، آمریکا، انگلستان، ژاپن، چین، تایلند، اتریش، آلمان و مجارستان در لیگ امدادگر واقعی، گفت: مسابقات نسبت به چند سال گذشته جهش زیادی در تعداد تیم های شرکت کننده و کیفیت آن ها داشته است و کمیته جهانی لیگ ربات امدادگر نیز به دلیل تجربه زیاد در برگزاری مسابقات مختلف، رقابت ها را به بهترین نحو ممکن برگزار می کند.

عضو کمیته اجرایی مسابقات آسیا و اقیانوسیه ربوکاپ در پایان یادآور شد: متاسفانه امسال به دلیل مشکل ویزا، از ایران تنها تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق به حضور در مسابقات شد و تیم های YAR از دانشگاه آزاد اسلامی یزد و VRU از دانشگاه ولی عصر رفسنجان با وجود ثبت نام موفق به اخذ ویزا از سفارت آلمان نشدند و از حضور در مسابقات بازماندند.

  

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS