صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه کانال رسمی تلگرام دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 08:38  -   1395/04/23 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1545

نسخه چاپی نسخه چاپی      


سرپرست تیم ربات امدادگر واقعی MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین:
قابلیت های بالای ربات ما باعث تمجید رییس جهانی لیگ ربات امدادگر واقعی شد

سرپرست تیم ربات امدادگر واقعی MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که امسال با رای گیری کمیته ی فنی لیگ جهانی ربات های امدادگر واقعی به عضویت این کمیته درآمد، افزودن یک سری توانمندی به ربات این تیم را، اصلی ترین عامل موفقیت در مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، مهدی دادور در خصوص مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان گفت: مسابقات امسال دچار تغییر و تحولات زیادی شده بود و ما هم با توجه به این تغییرات یک سری توانمندی به ربات اضافه کردیم و مهم ترین نکته در این لیگ قابل اطمینان بودن ربات است که ربات بتواند با اطمینان بالا، برای زمان های زیاد عملیات های پیاپی انجام دهد.

وی ادامه داد: در مسابقات جهانی سال گذشته در چین، ربات ما "کارو" بود که توانست قهرمان جهان شود، امسال تغییرات عمده ای انجام دادیم و ربات ما به ربات "کاروپلاس" تغییر یافت؛ که مهم ترین ویژگی آن بهره مندی از یک بازو با قابلیت درجه آزادی بالا بود تا بتواند یک سری وظایف مختلف مانند جابه جایی اجسام، بازوبسته کردن درب های یک ساختمان، بازوبسته کردن شیرهای گاز و ... را با توجه به قوانین جدید به خوبی انجام دهد، که بازوی جدید این امکان را به ما می داد.

دادور افزود: از طرفی ما قابلیت نرم افزاری ربات را افزایش دادیم که بحث شناسایی علائم خطر در طول زمین مسابقه، شناسایی کیوآر کدها و عملکرد خودکار ربات از آن جمله بود؛ زیرا با توجه به قوانین جدید ما باید کاری می کردیم تا ربات بتواند به صورت تمام خودکار برخی عملیات ها را انجام دهد.

سرپرست تیم ربات امدادگر واقعی MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به کسب مقام اول این تیم در بخش Exploration یا بهترین ربات جستجوگر مسابقات جهانی آلمان، گفت: همچنین در بخش فعالیت های مهارتی یا Dexterity هم موفق ظاهر شدیم و امیدواریم در سال های آینده در این بخش هم به مقام نخست برسیم.

این پژوهشگر حوزه ی رباتیک، افزود: در مسابقات جهانی ربوکاپ 2016 آلمان ما بازی های زیادی انجام دادیم، اما رقبای اصلی ما تیم تایلند و تیم میزبان بودند که در نهایت در مسابقه نهایی با اختلاف 5 امتیاز پس از تیم تایلند به مقام دوم رسیدیم.

دادور با اشاره به قهرمانی تیم ربات امدادگر واقعی MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات جهانی سال گذشته در چین و همچنین نایب قهرمانی مسابقات جهانی 2016 آلمان، گفت: نکته ی قابل توجه در هر دوی این سال ها حضور تیم MRL در جمع تیم های برتر جهان بود؛ تیم ما هم در مسابقات سال گذشته و هم مسابقات امسال یک عملکرد فوق العاده داشت، تا جایی که آقای جیکوف رییس این لیگ، بارها از تیم ما تمجید کردند که قابلیت های زیادی روی ربات قرار داده ایم.

این عضو باسابقه ی تیم ربات امدادگر واقعی MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در رابطه با ترکیب نفرات تیم، گفت: در مسابقات جهانی امسال در کنار نتایج درخشان و عملکرد موفقیت آمیز تیم، اتفاق خوشایند دیگری هم افتاد و آن استفاده از افراد و اعضای جدید و تازه کار در کنار نفرات قدیمی و باتجربه بود؛ ترکیب تجربه و تخصص نیروهای قدیمی و انگیزه ی نیروهای جدید باعث شد ما به آینده ی تیم بسیار امیدوار شویم که در سال های آتی با جداشدن افراد قدیمی، تیم لطمه ای نمی بیند.

مهندس مهدی دادور در پایان ضمن قدردانی از زحمات تک تک اعضای تیم و همه ی افرادی که برای به دست آمدن این موفقیت ها تلاش کردند، افزود: دکتر موسی خانی همواره نگاه حمایتی ویژه ای به تیم ما داشته اند و با درایت موانع موجود را مرتفع کرده اند که این مساله در موفقیت های تیم به شدت تاثیرگذار بوده است و باید از ایشان تشکر کنم. همچنین باید از دکتر جعفر چگینی نیز قدردانی کنم که با سال ها تجربه و عضویت در کمیته های فنی و اجرایی فدراسیون جهانی ربوکاپ، همواره به عنوان یک معلم و مشاور ما را یاری کرده اند.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS