صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 15:59  -   1396/04/28 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1254

نسخه چاپی نسخه چاپی      


سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با سفیر ژاپن:
آماده همکاری با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ژاپن هستیم

به منظور بررسی راه های همکاری پژوهشی ما بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ژاپن، جلسه ای با حضور دکتر مرتضی موسی خانی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و هیرویاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این دیدار که در تهران و در سفارت ژاپن در ایران برگزار شد، دکتر موسی خانی با معرفی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان، اظهار داشت: این دانشگاه با دارا بودن بیش از یک و نیم میلیون دانشجو، چهارصد واحد دانشگاهی، هزار و یکصد واحد هسته فن آور و شرکت دانش بنیان و بالغ بر یکصد و ده مرکز رشد و مراکز تحقیقاتی پیشرفته، آماده ی همکاری با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور ژاپن می باشد.

رییس کمیته ملی ربوکاپ جمهوری اسلامی ایران همچنین در این دیدار از همکاری های سفارت ژاپن به دلیل صدور ویزا برای تیم های رباتیک ایرانی به منظور شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ 2017 ژاپن، تشکر و قدردانی کرد.

سفیر ژاپن نیز ضمن تشکر از دکتر موسی خانی به دلیل حضور در سفارت این کشور، گفت: در ژاپن دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی زیادی وجود دارد و سفارت ژاپن می تواند بسترهای لازم به منظور انعقاد قرارداد و توافق نامه های همکاری دوجانبه این موسسات با دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم کند.

کوبایاشی اظهار امیدواری کرد که این دیدار منجر به همکاری های بیشتر و انعقاد قرارداد همکاری و همچنین انتقال دانش بین دانشگاهیان و محققان ایرانی و ژاپنی شود.

وی همچنین از آمادگی سفارت ژاپن به منظور برگزاری دوره های آموزش زبان ژاپنی در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: در حدود 400 جلد کتاب در رابطه با کشور ژاپن به زبان انگلیسی ترجمه شده است که تمایل دارم این کتاب ها را به دانشگاه آزاد اسلامی تقدیم کنم.

سفیر ژاپن با استقبال از دعوت دکتر موسی خانی به منظور دیدار با ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بازدید از واحدهای معتبر دانشگاه آزاد اسلامی به منظور آشنایی بیشتر با توانمندی های این دانشگاه، تصریح کرد: به زودی از تعدادی از واحدهای مستقر در تهران به ویژه واحد علوم و تحقیقات و تعدادی از واحدهای مراکز استان ها بازدید خواهم کرد.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS