صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 12:34  -   1396/06/01 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 2173

نسخه چاپی نسخه چاپی      


برگزاری مراسم گرامی داشت سالروز ورود آزادگان سر افراز به میهن اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

مراسم گرامی داشت سالروز ورود آزادگان سر افراز و غیور هشت سال دفاع مقدس با حضور فصیحی رامندی آزاده بسیجی و رئیس سابق شورای اسلامی شهر قزوین، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسجد امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم فصیحی رامندی با اشاره به اینکه 26 مرداد سال 1369 و بازگشت آزادگان به میهن اسلامی روزی حماسی، هیجان انگیز و غرورآفرین است، گفت: فرزندان این مرز و بوم به مدت 2 تا 10 سال در بند اسارات رژیم منحوس بعثی بودند و این روز برای ما و کشورمان واقعاً یک روز به یاد ماندنی و پرشور و ایامی افتخار آفرین است.

این آزاده بسیجی با اشاره به مقایسه وضعیت اسرای جنگی کشورهای دیگر و آزادگان غیور کشورمان، افزود: برخلاف سایر کشورهای دنیا که اسرای جنگی آنان بعد از بازگشت از اسارت به جز عده معدودی اغلب افرادی از کارافتاده هستند ولی فرزندان این ملت با ایستادگی، صبوری، برنامه ریزی و با هدایت های شخصیت های برجسته توانستند هم در دوران اسارت تاثیر گذار باشند و هم پس از بازگشت به میهن و در وظایف و شغل هایی که دنبال کردند به نوعی خود را معرفی و جایگاه خود را تثبیت نمایند.

فصیحی رامندی با اشاره به سابقه تاریخی، علمی، فرهنگی و دینی شهر قزوین و شاخص بودن آن افزود: قزوین به عنوان یک شهر با سابقه تاریخی، با فرهنگی غنی و با آثار ارزشمند تقریباً در تمام زمینه ها در سطح کشور و در همه زمان ها، ویژگی ها، شاخصه ها و امتیازات خاصی داشته است. در دوران دفاع مقدس نیز همان گونه که مقام معظم رهبری در سفر تاریخی خود در سال 83 به قزوین فرمودند، شهدا در سراسر کشور برجستگی دارند، اما شهدای قزوین چون شهید رجایی و شهید بابایی یک امتیاز و ویژگی بالاتری دارند.

وی با اشاره به وجود بیش از 41 هزار آزاده در کشور، افزود: در میان این اسرا و آزادگان سرافراز، دو اسیر و آزاده ی قزوینی وجود دارد که در کشور از تمام آزادگان برجسته ترند و اگر دل همه ی این اسرا را بشکافید و ورق ورق آن را باز کنید و نگاه کنید، محبت شخصیت برجسته سید آزادگان، عارف پرهیزگار سید علی اکبر ابوترابی در دل آنان هست حتی اگر او را ندیده باشند؛ و آن به خاطر هدایت ها، راهنمایی ها، ارشادات و ارزش و منش ایشان بود که همه بهره می بردند.

فصیحی رامندی با اشاره به طولانی بودن مدت اسارت آزاده غیور سرلشکر لشکری، اظهار داشت: آزاده ی دیگری که آمار بیشترین اسارت را دارد، همین شهید لشگری است که قبل از جنگ به اسارت درآمد و 8 سال بعد از آزادی اسرای ایرانی آزاد و به میهن بازگشت و 18 سال دوران اسارات این خلبان شهید به طول انجامید.

این آزاده ی دفاع مقدس با اشاره به دوران اسارت در عراق، افزود: دوران اسارت این طور نیست که همه ایام یک شکل و یکنواخت باشد، شهید لشگری تنها آزاده ای بود که تمام دوران اسارت خود را در انفرادی گذراند.

شایان ذکر است؛ در پایان مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین حیدری از فصیحی رامندی آزاده ی بسیجی و رئیس سابق شورای اسلامی شهر قزوین تقدیر به عمل آمد.

  

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS