صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 10:18  -   1396/07/02 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1198

نسخه چاپی نسخه چاپی      


استاد حوزه و دانشگاه قم در جمع عزاداران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین مطرح کرد؛
یکی کردن سبک زندگی با اهل بیت (ع)، راه حل مشکل جامعه امروز

استاد حوزه و دانشگاه قم، در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: اگر سبک زندگی خود را با سبک زندگی اهل بیت(ع) یکی کنیم، این همه مشکل در جامعه وجود نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت الاسلام والمسلمین موسوی که در دهه اول ماه محرم در آیین سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان در جمع هیات محبان اهل بیت (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین حضور دارد؛ سبک زندگی اهل بیت (ع) را به عنوان یک اصل در جهت حل مشکلات جامعه بشری امروز دانست.

در این مراسم که هر شب با حضور جمع کثیری از عاشقان امام حسین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت همزمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه برگزار می شود؛ حجت الاسلام و المسلمین موسوی استاد حوزه و دانشگاه قم و کارشناس مذهبی به بررسی مسایل زندگی بشر امروز و نزدیک کردن آن به سیره و روش زندگی ائمه (ع) می پردازد.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین علیه السلام و 72 تن از یاران باوفایش، با اشاره به سبک زندگی اهل بیت (ع) و اثرگذاری آن در زندگی جامعه بشری امروز، افزود: جامعه ای موفق است که مردمش دچار بحران هویت نمی شوند تا بتوانند بین عقاید، ارزش ها و سبک زندگی تعادل و هم آوایی به وجود آورند؛ ما باید بررسی و پیدا کنیم که روش و سبک زندگی مکتب امام حسین(ع) چگونه است.

این کارشناس مذهبی در بخش دیگری از سخنان خود به ارکان اصلی جامعه اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم جامعه ای را از لحاظ هویت بررسی کنیم باید سه رکن اصلی آن جامعه را مورد مطالعه قرار دهیم که آن سه رکن عقاید، ارزش ها و متد و سبک زندگی می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی ادامه داد: بزرگترین بحران امروز جامعه ما که و تک تک افراد در برابر آن مسئولند، بحران هویتی است؛ امروز سبک زندگی جامعه ما با سبک زندگی اهل بیت(ع) و مکتب امام حسین(ع) فاصله دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سبک زندگی عاشورایی افزود: امام حسین(ع) اسوه است و نباید آن شخصیت را به اسطوره تبدیل کنیم؛ امام حسین (ع) می خواهد به ما بگوید در بدترین شرایط اگر قرار گرفتی چگونه رفتار کنی، سبک زندگی عاشورایی یعنی اینکه تا می توانیم حب حسین(ع) را در دل تقویت کنیم.

شایان ذکر است؛ همزمان با ایام محرم از 30 شهریور تا 6 مهر ماه هرشب همراه با اقامه نماز مغرب و عشا، مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) شامل قرائت قرآن، زیارت عاشورا، سخنرانی مذهبی و مداحی، مشاوره مذهبی، پرسشگری دینی، نمایشگاه تصویری از وقایع عاشورا و ایستگاه صلواتی در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برپا است.

                    

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS