صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 18:50  -   1396/09/30 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1969

نسخه چاپی نسخه چاپی      


با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران صورت گرفت؛
تجلیل از چهره ماندگار و برگزیده کشور در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

طی مراسم نکوداشتی با عنوان "روشنای دانش" از دکتر جواد صالحی دانشمند بزرگ جهان و چهره ی ماندگار کشور، در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که با حضور دکتر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر زاهدی استاندار قزوین، دکتر موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، دکتر فتوحی رییس دانشگاه صنعتی شریف، مهندس زرآبادی و داود محمدی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، دکتر افشار رئیس بنیاد ملی نخبگان استان قزوین، درافشانی سرپرست سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی قزوین، روسای دانشگاه ها، مدیران دستگاه های اجرایی، استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و خانواده ی دکتر صالحی برگزار شد، از یک عمر مجاهدت علمی دکتر جواد صالحی دانشمند بزرگ جهان اسلام و چهره ی ماندگار کشور تجلیل شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در این مراسم گفت: ارتباط مسئولان دانشگاه ها با نخبگان داخل و خارج کشور ضروری است تا بتوانیم از اندیشمندان نخبه کشور برای رسیدن به تعالی استفاده کنیم.

دکتر علی اکبر صالحی اظهار داشت: معرفی الگوها به ویژه در کشور ایران برای نسل جوان مهم است تا بداند اگر پله های ترقی را طی کند در کشور تکریم می شود.

وی اضافه کرد: نسل جدید می خواهد ببیند چگونه باید راه آینده را طی کند و چه هدفی داشته باشد و برای این نسل مهم است تا ما مسیر آینده آنها را ترسیم کرده و در مقابلشان قرار دهیم تا راه درست را بروند.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآورشد: خاطرات چهره های ماندگار بسیار مهم است و می تواند درس بزرگی برای دیگران باشد و چراغ راه آنان تلقی شود و هرچند سخن گفتن از برادرم برای من سخت است اما با نگاه علمی و الگو بودن برای دیگران مواردی را بازگو می کنم.

دکتر صالحی بیان کرد: شخصیت علمی دکتر جواد با گفتن و تایید من نیست بلکه با استناد به مراجع علمی و بین المللی از جایگاه این چهره ماندگار می گوییم تا دنیا بداند ایران اسلامی مملو از این دانشمندان خوش فکر و تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: مصمم بودن، اعتماد به نفس و خودباوری از بارزترین ویژگی های دکتر جواد صالحی است و در کنار آن شجاعت و نداشتن ترس از شکست و مشکلات، حوادث پیش آمده و هراس ناپذیری از خصلت های راهگشای ایشان است که در موفقیت وی بسیار موثر بوده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: برگزاری مراسم نکوداشت برای نخبگان در واقع باز کردن مسیر برای شناسایی و تقدیر از نخبگان جوان است تا با حمایت از این افراد فاصله خود با غرب را کمتر کنیم.

استاندار قزوین نیز در این مراسم ضمن تقدیر از دکتر موسی خانی به دلیل برگزاری چنین مراسمی، گفت: امیدواریم این حرکت پسندیده تداوم داشته باشد.

عبدالمحمد زاهدی افزود: اصالت خانواده صالحی موجب شده فرزندانی اندیشمند، مومن و اصیل و البته تاثیرگذار تربیت شوند و امروز برای کشور افتخار کسب کنند.

وی تصریح کرد: در خانواده صالحی فرزندانی تربیت شده اند که چهره ماندگار و شخصیت های بین المللی هستند و هر حرکت آنها مبنای حرکت های دیگر شده است که جای خرسندی دارد.

زاهدی بیان کرد: امروز با این همایش ها فرصتی مهیا شده تا سرمایه های ملی کشور را به دیگران معرفی کنیم تا الگویی عملی برای جوانان عرضه شود.

استاندار با تقدیر از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: بدون شک دکتر موسی خانی هم از چهره های ماندگار و تاثیرگذار استان قزوین است که باید برای ایشان نیز همایشی برگزار کنیم تا دیگران با مدیریت و خدمات این چهره علمی آشنا شوند.

وی اضافه کرد: منطقه قزوین در علم و فنآوری، هنر و ادبیات سرمایه های ارزشمندی دارد که باید قدردان آن باشیم و در پاسداشت و معرفی آنها تلاش کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در این مراسم ضمن خیرمقدم به همه ی حاضران به ویژه دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی کشور و دکتر زاهدی استاندار قزوین، گفت: این دانشگاه مرهون حمایت ها و زحمات دکتر علی اکبر صالحی است.

دکتر موسی خانی همچنین از زحمات دکتر افشار رییس بنیاد ملی نخبگان استان قزوین به دلیل ترتیب دادن چنین مراسمی، گفت: باعث افتخار دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است که میزبان بزرگانی همچون دکتر علی اکبر و جواد صالحی و مادر گرامی این عزیزان باشد.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی و رفتاری پدر بزرگوار آقایان صالحی، افزود: این پدران و مادران هستند که با نگاه بلند و حمایت های همه جانبه از فرزندان خود، اثرات وجودی آن ها را رقم می زنند. در همین راستا به پدر بزرگوار شهید حججی عرض کردم بفرمایید با چه نگاهی فرزند خود را تربیت کردید که برای حفظ آرمان های این نظام حاضر شد جان خود را تقدیم کند.

دکتر موسی خانی با اشاره به خدمات و زحمات دکتر علی اکبر صالحی برای کشور و شهر قزوین، تصریح کرد: یاد داریم که ایشان به همراه دکتر ظریف با کار و تلاش شبانه روزی و تسلط بر فنون مذاکره توانستند در برجام حق و حقوق این ملت را احقاق کنند که جای قدردانی دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: همه ی ما مدیون شهدا و عزیزانی هستیم که با از خودگذشتگی و ایثار، آرامش و امنیت امروز را رقم زدند و ما نیز باید در راستای همان آرمان ها حرکت کنیم.

در پایان این مراسم با تقدیم لوح و هدایایی از یک عمر مجاهدت و تلاش های علمی دکتر جواد صالحی تقدیر و تشکر شد.

شایان ذکر است؛ دکتر جواد صالحی (برادر دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران) یکی از ۲۵۰ دانشمند برجسته و تاثیرگذار جهان در حوزه مهندسی برق و علوم مخابرات، عضو برجسته FEIIOW انجمن مهندسین برق و الکترونیک آمریکا و دارای ۱۲ اختراع جهانی که مفتخر به دریافت جایزه علامه طباطبایی، معتبرترین جایزه علمی کشور از بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۲، چهره ماندگار مهندسی برق کشور در سال ۸۹، عضو فرهنگستان علوم ایران، دارای رتبه اول بیستمین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی در زمینه پژوهش های بنیادی و دریافت جایزه مخترع برجسته سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO در ژنو سوئیس و جایزه عالی مرکز تحقیقاتی مخابراتی بل در سال ۱۹۸۸ میلادی می باشد و اصالت وی به شهر قزوین باز می گردد.

این اندیشمند بین المللی همچنین پژوهشگر نمونه دانشگاه صنعتی شریف با رتبه اول در سال ۸۲، پژوهشگر نمونه کشوری از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۸۲ کشور است که توانسته جایزه پژوهشگر نمونه دانشگاه صنعتی شریف در سال های ۸۱ و ۸۲ و ۸۵ و جایزه پر استنادترین دانشمند ایرانی را در سال ۸۴ از سوی وزارت علوم کسب کند.

             

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS