صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 10:03  -   1396/10/02 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 848

نسخه چاپی نسخه چاپی      


دکتر جواد صالحی، چهره ماندگار کشور:
دانشگاه های برتر مانند دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، کانون چشمه های جوشان علمی هستند

در مراسم نکوداشتی با عنوان "روشنای دانش" از دکتر جواد صالحی دانشمند بزرگ جهان و چهره ی ماندگار کشور، در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، چهره ماندگار کشور در این مراسم تدوین نقشه استراتژیک، پژوهش محوری و تغییر روش های سنتی به مدرن را مسیر راه آینده برای تحقق پویایی در مراکز علمی کشور دانست.

دکتر جواد صالحی گفت: دغدغه اصلی رهبر انقلاب توجه عمیق به علم و دانش به عنوان یک سرمایه بی‌پایان و تمام ‌نشدنی است لذا وظیفه داریم همه عواملی که موجب تقویت حرکت‌های علمی در کشور می‌شود را شناسایی کرده و نخبگان و جوانان را به این سمت هدایت کنیم.

وی بیان کرد: در عصر کنونی جامعه ما نیازمند بیداری علمی در مسیر دانش است تا با انقلابی بزرگ در افکار جوانان بتوان مسیر تحولی عظیم را هموار کرد.

این چهره ماندگار کشور اضافه کرد: برخی انتقاد می کنند که دانشگاه ها باید مانند یک کارگاه عمل کنند در حالی که پژوهش را با عملیاتی بودن امور اشتباه گرفته اند زیرا دانشگاه موسسه بزرگ علمی است که باید مسیر پژوهش بنیادین را فراهم کند و گاهی یک تحقیق و پژوهش دهها و صدها سال بعد جواب می دهد و نباید نقش تئوری و علمی دانشگاه را نادیده گرفت.

صالحی تصریح کرد: پژوهش باید بنیادین باشد واز مقطع ابتدایی آغاز شود تا زمینه شکوفایی کودکانی که استعداد لازم را دارند فراهم شود.

وی اضافه کرد: نباید در عصر کنونی خود راوابسته به دیگران بدانیم و دست نیاز علمی به سوی دیگران دراز کنیم بلکه با استعدادهای فراوانی که داریم باید در پیشانی موج علمی حرکت کنیم و در میان جریانهای متعدد علمی مسیر و جریانی را انتخاب کنیم که به ثروت و قدرت منجر شود.

چهره ماندگار مهندسی برق کشور اظهار داشت: نقطه آغاز علمی کشور که ما را به سربلندی می رساند ایجاد چشمه های جوشان علمی است و دانشگاه های برتر کشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با مدیریت دکتر موسی خانی که امروز در ربوکاپ جهانی می درخشد کانون آن است.

وی اضافه کرد: باید در دانشگاه های نمونه و شاخص کشور از مدیران برجسته استفاده شود تا فعالیت های علمی به نتیجه برسد و در خط مقدم علمی کشور قرار گیرند.

دکتر صالحی یادآورشد: علم مرز مشترک خالق و مخلوق است و امیدواریم با کمک دانشگاه ها زمینه بیداری جامعه وشکوفایی علمی در کشور بیش از پیش مهیا شود.

چهره ماندگار کشور در ادامه گفت: تدوین نقشه استراتژیک و پژوهشی برای دانشگاه ضروری است و با شکل گیری بیداری اسلامی و تقویت الگویی که باعث پیشرفت جامعه می شود باید به سمت جایگزینی روشهای جدید به جای سنتی باشیم.

وی اضافه کرد: برای ایجاد چشمه های جوشان علمی باید ساختار دانشگاه ها تغییر کند و از رویکرد سنتی به مدرن تغییر وضعیت دهیم و برای نمونه دانشگاه آزاد اسلامی که امروز به این جایگاه رسیده باید پژوهش محور باشد و به سمت تولید قدرت و ثروت حرکت کند تا به علم نوین دست یابد.

جواد صالحی اظهارداشت: امروز دیگر فقط علم تخصصی جواب نمی دهد و باید علم چند رشته ای دنبال شود و یک دانشگاه پویا اگر در مسیر چند رشته ای حرکت نکند به پویایی نخواهد رسید.

صالحی موفقیت‌های خود را مدیون پدر و مادرش دانست و گفت: والدین نقش مهمی در انتخاب مسیر پیش‌رو به‌عنوان یک راهنمای مطلع بر دوش دارند تا فرزندان خود را در راه درستی که تشخیص می دهند راهنمایی کنند.

وی افزود: در مدت ۲۰ سالی که در خارج از کشور بودم و بیش از دو دهه فعالیت در دانشگاه‌های کشور همواره تلاش کردم در مسیر پژوهش و حرکت علمی با جدیت گام بردارم.

در پایان این مراسم از چهره ماندگار و اندیشمند برجسته کشور دکتر جواد صالحی تجلیل شد.

  

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS