صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 22:54  -   1397/01/15 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1594

نسخه چاپی نسخه چاپی      


دکتر ادهمی، سرپرست لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک مطرح کرد؛
برگزاری مسابقات براساس قوانین جدید فدراسیون جهانی ربوکاپ برای نخستین بار

سرپرست لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک با بیان این که این لیگ یکی از لیگ های مورد نظر برای گسترش بخش هوش مصنوعی در رباتیک است، از تغییر برخی از قوانین برای مسابقات امسال خبر داد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2018، دکتر ارس ادهمی گفت: طبق قوانین جدید فدراسیون جهانی ربوکاپ، مقرر شده از مسابقات جهانی آتی هر تیم به جای 8 ربات با 12 ربات بازی کنند، اما با توجه به این که مسابقات ما پیش از رقابت های جهانی برگزار می شود، در این زمینه پیشگام شده ایم و برای نخستین بار لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک با قوانین جدید برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این ربات ها همه از یک سیستم ویژن و یک سیستم بینایی مشترک استفاده می کنند و محل شماره و محل توپ برای همه تیم ها به اشتراک گذاشته می شود و این وظیفه ی خود تیم ها است که با سیستم هایی که در اختیار دارند به نحوی برنامه ریزی کنند که در هر موقعیتی عکس العمل مناسب را نشان دهند.

سرپرست لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک با بیان این که قوانین این لیگ کاملا شبیه قوانین فوتبال است، افزود: استراتژیک تیم ها چه در دفاع و چه در حمله در موقعیت های مختلف تعیین کننده ی برنده ی بازی خواهد بود.

دکتر ادهمی تصریح کرد: از سوی دیگر چون خود تیم ها سازنده ربات ها هستند، دو تخصص مکانیک و الکترونیک برای داشتن یک تیم مناسب در این لیگ بسیار مهم است و ربات باید مانند یک فوتبالیست واقعی ابتدا بتواند خوب بدود، آسیب نبیند و تا آخر بازی، بازی کند و سپس از آن انتظار داشته باشیم تا تکنیک و تاکتیک لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به سطح بالای سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2018، افزود: امسال پنج تیم داخلی و خارجی در لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک شرکت کرده اند، از جمله تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که مقام نخست مسابقات جهانی سال 2015 را در کارنامه دارد و دارای مقام های اول در دوره های مختلف مسابقات آزاد ایران است، همچنین تیم دانشگاه امیرکبیر به نام پارسیان که سال گذشته در مسابقات جهانی چهارم شد و تیم بسیار خوب و در حال پیشرفتی است و سال گذشته در همین مسابقات مقام سوم را کسب کرده است. همچنین تیم ایمورتال دانشگاه تهران به عنوان یکی از تیم های بسیار قدیمی لیگ مقام دوم مسابقات جهانی را در کارنامه دارد. دو تیم از آلمان و چین هم در این لیگ حضور دارند که نماینده آلمان در مسابقات جهانی سال گذشته مقام دوم را کسب کرد و نماینده چین نیز با سابقه ی چهار مقام قهرمانی در مسابقات جهانی یکی از پرافتخارترین تیم های این لیگ محسوب می شود.

سرپرست لیگ ربات های فوتبالیست سایز کوچک افزود: نکته ی مهم این که، مسابقات امسال برای نخستین بار با زمین بزرگ شده برگزار می شود و نتیجه آن برای مسابقات جهانی بسیار حائز اهمیت است.

دکتر ادهمی در خصوص ویژگی برجسته ی مسابقات امسال نیز، گفت: این که ما توانسته ایم در مسابقات آزاد ایران یک تغییر قانون داشته باشیم و اندازه ی زمین و تعداد دوربین ها 2 برابر شده و تمامی امکانات برای این تغییرات فراهم شده است، نشان می دهد مسابقات امسال شرایط خاصی دارد و شاید تعداد تیم ها نسبت به سال های گذشته کمتر شده باشد، اما کیفیت تیم ها ارتقا پیدا کرده و این در حالی است که تیم های قدرتمند سال های گذشته، امسال نیز حضور دارند.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS