صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 20:27  -   1397/02/10 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 2421

نسخه چاپی نسخه چاپی      


دکتر موسی خانی در سی امین جشن دانش آموختگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین:
مسیر موفقیت، مسیر درستی و تلاش است

سی امین جشن دانش آموختگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با حضور فارغ التحصیلان دانشکده های مختلف و خانواده های آنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم باشکوه که در سالن امینی و با حضور دکتر موسی خانی رییس این دانشگاه برگزار شد، فارغ التحصیلان با ادای سوگند و قرائت میثاق نامه، متعهد شدند که از آموخته های علمی خود در راستای خدمت، عمران و آبادانی کشور استفاده کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این مراسم ضمن قدردانی از همه ی مسوولان این دانشگاه و خیرمقدم به خانواده های محترم دانشجویان، گفت: تعداد زیاد فارغ التحصیلان این مساله را در ذهن تداعی می کند که جامعه ی ما این مقدار فارغ التحصیل را به چه دلیل می خواهد؟ و چرا دانشگاه ها این مقدار فارغ التحصیل تربیت می کنند؟ اما بنده خلاف این نظر را دارم، زیرا هم جامعه ی ما به فارغ التحصیلان باسواد نیاز دارد و هم خود شما عزیزان که اگر غیر از این بودید، نمی توانید موفق باشید.

دکتر مرتضی موسی خانی افزود: نسبت جمعیت دانشجویی ما نسبت به 100 هزار نفر تقریبا نصف کشورهای پیشرفته است، البته زمانی ما در این حوزه بسیار عقب بودیم و تنها از افغانستان، بنگلادش و مراکش جلوتر بودیم و این در حالی بود که تنها 6 سال از عمر دانشگاه آزاد اسلامی می گذشت؛ حتی از عراق، ترکیه و ارمنستان هم کمتر بودیم. اما به همت امام راحل و تلاش های بنيانگذاران دانشگاه آزاد اسلامی از جمله مقام معظم رهبری، مرحوم آیت اله هاشمی رفسنجانی و دکتر جاسبی با وجود مخالفت های وزیر علوم وقت، دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفت. در واقع امام (ره) به عنوان یک استراتژیست، امروز را دیده بودند.

وی تصریح کرد: امروز فارغ التحصیلان این دانشگاه چه در داخل کشور و چه در خارج، منشا تحولات بزرگی شدند؛ امروز اگر این دانشگاه ها نبودند فارغ التحصیلان مدارس ما تبدیل می شدند به نیروهای ناکارآمدی که با دیپلم به دنبال کار می گشتند. البته ممکن است تعدادی از فارغ التحصیلان هم دنبال شغل باشند، اما بیش از 85 درصد فارغ التحصيلان معمولا شغل مناسب کسب می کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: ما نیروی کارگر زیاد داریم و حتی از کشورهای همسایه هم برای این منظور به کشور ما می آیند و ما نیروی کارگری زیاد نیاز داریم اما نیروی متفکر، خلاق و نوآور نیاز داریم و امروز استراتژی نوآوری تبدیل شده به نوآوری در استراتژی.

دکتر موسی خانی افزود: نوآوری در استراتژی سبب پیشرفت سازمان ها می شود و این نوآوری در استراتژی را آدم های متفکر و خلاق می توانند برای یک جامعه فراهم کنند، علاوه بر این که استراتژی نوآوری هم که مرهون خلاقیت است، باز محصول ذهن های خلاق است که تجارب را کنار هم می گذارند و می شود خلاقیت.

وی اظهار داشت: یک تعریف از خلاقیت می گوید سازماندهی تجارب قبلی در الگوهای جدید، می شود خلاقیت، ماحصل آن خلاقیت یک محصول می شود به نام نوآوری. این سازماندهی مجدد را چه کسی انجام می دهد، ذهن های خلاق؛ و دانشگاه ها محلی است برای پرورش این نوع ذهن ها و تجربیات ارزشمند که از طریق استادان و محیط های آکادمیک برای دانشجویان میسر می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به کسب و کارهای مختلف و موفق در دنیا، کشور و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: تمام انسان های موفق هرگز دنبال کار نمی گردند، بلکه شغل ایجاد می کنند و امروز توجه همه از جمله مقام معظم رهبری، رییس جمهور، دولت، مجلس و ... به شرکت های دانش بنیان و اشتغال زا است.

دکتر موسی خانی افزود: همچنین دانشگاه های ما شتاب دهنده ایجاد کرده و فضا را برای حمایت از ایده های کارآفرینان فراهم کردند. در اسلام می گوییم یک ساعت تفکر، از یک سال عبادت بالاتر است؛ منظور ما تفکر خلاق است؛ تفکری که سبب رفاه بشریت می شود، که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: بهترین مردم سودمندترین آن ها است.

وی یادآور شد: شما می توانید یک ساعت تفکر خلاق داشته باشید، تفکری که فاصله ی بین وضع موجود تا وضع مطلوب را پیگیری می کند؛ مدیر حافظ وضع موجود نیست، بلکه برهم زننده ی وضع موجود است

این مقام مسوول اظهار داشت: اگر خود را در آن سطح ببینید که می توانید برهم زننده ی وضع موجود باشیم و باور کنید که می توانیم اثرات شگرف خلق کنیم و کارکرد ما در این دنیای فانی، تاثیرگذاری بر جامعه است، دنیا مزرعه ی آخرت است، هر که بیشتر بکارد در آن دنیا بیشتر می تواند برداشت کند و کسانی در این دنیا بیشتر می کارند که بیشتر سود به مردم می رسانند، بیشتر اثرات بزرگ می گذارند.

دکتر موسی خانی افزود: یکی دانشگاه آزاد اسلامی را تاسیس می کند با بیش از 6 میلیون فارغ التحصیل و این تاثیرات بزرگ را بر آموزش عالی ایران ایجاد می کند؛ یکی می شود دیجی کالا، یکی می شود پزشکی که عینک، لیزیک و ... را از بین می برد؛ اثرات این آدم ها در جامعه بزرگ و شگرف است.

وی افزود: عزیزان من قطعا بدانید که می توانید؛ تیمی که از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در سال 2016 توانست سی.ام.یو رتبه یک دانشگاه آمریکا را شکست دهد، مورد تجلیل عضو فدراسیون بین المللی ربوکاپ قرار گرفت؛ گفتند چه دانشگاه تاثیرگذاری است که دانشگاه رتبه یک آمریکا را شکست می دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین خطاب به فارغ التحصیلان، گفت: باید اول کشور خود را آباد کنیم و بعد هم خیر ما به سایرین برسد؛ اگر هم رفتیم برای یادگیری بیشتر، حتما باید برای آبادانی کشور خود برگردیم.

دکتر موسی خانی خاطرنشان کرد: یادمان باشد دنیا محل گذر است، آن هایی در این دنیا سربلندند که اثر بیشتر بگذارند و درست زندگی کرده و مشی درست پیشه کنند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، یادآور شد: مسیر موفقیت، مسیر درستی و تلاش است؛ اگر اراده کنید، می توانید. امیدوارم با شماها بتوانیم کارهای بزرگ انجام دهیم، توصیه می کنم ثابت قدم باشید و صحنه را ترک نکنید، انشااله خداوند ما را در راه ارزش های دین ثابت قدم کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: باانگیزه باشید و پرتلاش، این دانشگاه از هیچ و با حمایت های بزرگانی همچون مرحوم آیت اله باریک بین ساخته شد و امروز گوهر یک دانه شده است و گوهر ما، شما فارغ التحصیلان عزیز هستید.

وی افزود: امسال ما میزبان 2 اتفاق بین المللی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هستیم، اتحادیه روسای دانشگاه های آسیا و اروپا که این اجلاس به میزبانی این دانشگاه برگزار خواهد شد و دیگری مسابقات ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه که آذرماه امسال برگزار خواهد شد و امیدواریم این دانشگاه همچنان منشا اثرات و کارهای بزرگ باشد.

دکتر موسی خانی خطاب به فارغ التحصیلان این دانشگاه گفت: بزرگ اشتباه کنید، از اشتباه نترسید، اشتباه هرچقدر هم بزرگ باشد به خودتان هراسی راه ندهید، اشتباه لازمه ی پیشرفت و موفقیت است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در خاتمه یادآور شد: ما روز اول به پدر و مادرها تعهد کرده بودیم که امانت دار خوبی باشیم و امروز خدا را شاکریم که هم عمر بچه های شما را تلف نکردیم و هم منابع مالی شما را و فارغ التحصیلان ارزشمندی تربیت کردیم و امیدواریم از این به بعد هم با همت و تلاش خودشان و با خلاقیت ها و نوآوری های فکری خود در دنیای متلاطم امروز همچنان بدرخشید.

همچنین در این مراسم با اهدای لوح و تندیس از دانشجویان ممتاز و برتر رشته های مختلف تجلیل شد.

اجرای سرود توسط گروه دانش آموزان دبیرستان نساء العالمین و اجرای موسیقی زنده توسط کانون فرهنگ و هنر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین از دیگر بخش های این مراسم بود.

                         

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS