صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 17:49  -   1397/03/12 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 2147

نسخه چاپی نسخه چاپی      


با حضور استاندار و شهردار قزوین صورت گرفت؛
تجلیل از افتخارآفرینان تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات ربوکاپ

مراسم تقدیر از افتخارآفرینان و مقام آوران تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات جهانی ربوکاپ ژاپن و مسابقات آزاد ایران با حضور استاندار و شهردار قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، در این مراسم که در استانداری قزوین با حضور دکتر عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، دکتر علی صفری شهردار قزوین، دکتر ابوالفضل یاری رییس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین، دکتر مرتضی موسی خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و هیات رییسه این دانشگاه برگزار شد، از دانشجویان و پژوهشگران مقام آور تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات جهانی ژاپن و مسابقات آزاد ایران، تجلیل شد.

استاندار قزوین در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع پژوهشگران و محققان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، گفت: عده ای نگرانند که ربات ها و فعالیت های دانش بینان ممکن است در آینده جایگزین انسان ها شده و مشکل بیکاری را به وجود آورند در حالی که از راه دانش این علم ارزش افزوده ایجاد و در ادامه هم فرصت های شغلی فراوانی به وجود خواهد آمد.

عبدالمحمد زاهدی افزود: در دنیای امروز در بسیاری از فعالیت های نظامی و امداد و نجات ناچار به جایگزینی ربات ها به جای انسان ها هستیم تا با سرعت بیشتر اقدام به ایمن سازی جامعه کنیم.

وی با بیان اینکه امروزه بحث اصلی و شیوه های خاص نظام های حاکم جهان در امر توسعه متفاوت هستند، یادآور شد: برخی روش ها درون زا یا برون زا بوده و هر کشوری براساس داشته های خود تلاش دارد تا مسیر قابل قبول تری را برای دستیابی به توسعه طی کند.

زاهدی با اشاره به اینکه دنیای امروز در ارتباط با توسعه مبتنی بر دانش و استفاده از پژوهش های علمی و به کارگیری منابع بر اساس دانش حرف واحدی دارد، گفت: تربیت نیروی انسانی نخبه در راس برنامه های توسعه کشورهای جهان قرار دارد و ایران نیز به طور طبیعی نمی تواند از این مسیر غافل بماند.

استاندار خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت و توانمندی استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین می توان به مرحله ای رسید که در حوزه تولید دانش در کشور حرف برای گفتن داشته باشیم و همانند سال های گذشته در مسابقات علمی مختلف از جمله رباتیک موقعیت های خوبی را در دنیا برای خود ایجاد کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در این دیدار توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: باید با سرعت به سمت بهره برداری از این دانش پیش برویم.

دکتر موسی خانی افزود: تا سال 2020 بالغ بر 2 میلیون و 300 هزار فرصت شغلی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد می شود که این مساله بیانگر میزان اهمیت این دانش است.

وی ادامه داد: قرن حاضر، قرن شکوفایی و توجه ویژه به حوزه هوش مصنوعی است و شرکت های بزرگ جهان نیز حضوری موثر و پررنگ در این حوزه دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به اینکه پیشرفت های قابل توجهی در حوزه هوش مصنوعی از جمله یادگیری ماشینی، پردازش تصویر و زبان طبیعی صورت گرفته و کاربری های این علم را بیشتر نمایان ساخت، اظهار داشت: کاربرد این هوش در بخش های مختلف بهداشت و درمان، صنعت، اتومبیل سازی، ساخت و تولید است که موجب تحول در حوزه های به کار گیری شده است.

وی، به کارگیری دانش رباتیک را به معنای بیکاری نیروهای کار ندانست و گفت: این مساله حتی باعث ارتقای بهره وری و رقابت پذیری در بخش های مختلف از جمله صنعت می شود.

دکتر موسی خانی اضافه کرد: به ازای هر 10 هزار نیروی انسانی، 295 ربات در کشورهای پیشرفته استفاده می شود در حالی که کشور ما جایگاه مناسبی را در این زمینه ندارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با اشاره به حضور تیم MRL این دانشگاه در مسابقات جهانی رباتیک کانادا تا 2 هفته ی آینده، گفت: امیدواریم بار دیگر شاهد درخشش این دانشجویان و اهتزار پرچم کشورمان در یک عرصه ی علمی بین المللی باشیم.

شایان ذکر است؛ در این مراسم که به همت استانداری و شهرداری قزوین برگزار شد، از محققان و پژوهشگران مقام آور تیم رباتیک MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات جهانی ژاپن و مسابقات آزاد ایران با تقدیم هدایایی، تجلیل شد.

دانشجویان و محققان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز در این مراسم با اهدای لوحی از استاندار و شهردار قزوین و رییس سازمان برنامه و بودجه استان به دلیل حمایت های بی دریغ شان، تشکر و قدردانی کردند.

برای مشاهده تصاویر بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS