صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 10:09  -   1397/09/17 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1254

نسخه چاپی نسخه چاپی      


سرپرست لیگ ربات‌های پرنده در مسابقات آسیا و اقیانوسیه:
سطح این رقابت‌ها با مسابقات جهانی، تفاوت چندانی ندارد

سرپرست لیگ ربات‌های پرنده در مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه از سطح بالای این مسابقات به دلیل حضور تیم‌های مطرح دنیا خبر داد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی دومین دوره مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه، دکتر محمد نوروزی سرپرست لیگ ربات‌های پرنده در بخش داخل ساختمان (outdoor) و خارج از ساختمان (indoor) هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج علم رباتیک و به اشتراک گذاشتن آخرین یافته‌ها در این زمینه اعلام و تصریح کرد: از آنجایی که کشورهای این منطقه عموما رو به رشد و با پتانسیل بالا هستند، این مسابقات فرصت مناسبی است تا این کشورها با حداقل هزینه گِرد هم آمده و با یکدیگر رقابت کرده و به رشد علم رباتیک کمک کنند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات زیر نظر فدراسیون ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه، گفت: برگزاری مسابقات زیر نظر یه ارگان معتبر و بین‌المللی باعث شده تا کشورهای بسیاری با بالاترین سطح در مسابقات حضور داشته باشند که همین مساله به کیفی شدن رقابت‌ها کمک بسیاری خواهد کرد.

نوروزی استقبال کشورهای خارجی از مسابقات را بسیار خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: استقبال بسیار خوبی از مسابقات شده و تیم‌های مطرح دنیا در این رقابت‌ها حضور دارند که همین مساله باعث افزایش سطح مسابقات شده است؛ کشورهای مختلف این مسابقات را فرصت مناسبی برای محک خود پیش از مسابقات جهانی دیده‌اند و پرقدرت حاضر شده‌اند.

دکتر نوروزی برگزاری این مسابقات در منطقه‌ی آزاد کیش را یکی از ویژگی‌های آن برشمرد و اظهار داشت:‌ دسترسی کشورهای شرکت کننده به این مسابقات بسیار آسان بوده؛ علاوه بر آن فرصت مناسبی است تا تیم‌های شرکت کننده با مناطق دیگری غیر از تهران نیز آشنا شوند و پتانسیل ایران را به چشم ببینند. تجربه‌ و کیفیت بالای ایران در برگزاری مسابقات آزاد ایران (Iran Open) طی سال‌های گذشته، باعث اعتماد فدراسیون‌ ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه و اعطای میزبانی به کشورمان شده که این مساله غرورانگیز است.

وی در پایان با اشاره به حضور تیم‌های قهرمان و نایب قهرمان مسابقات جهانی کانادا – آخرین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ- در این مسابقات، تصریح کرد:‌ به همین دلیل سطح این رقابت‌ها با مسابقات جهانی، تفاوت چندانی ندارد.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS