صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 13:50  -   1397/10/10 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 2103

نسخه چاپی نسخه چاپی      


در مسابقات ملی مناظره دانشجویی کشور رخ داد؛
کسب مقام سوم توسط تیم "جدال احسن" دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

مرحله نهایی مسابقات ملی مناظره دانشجویی به میزبانی دانشگاه علم و فرهنگ تهران برگزار و تیم‌های برتر کشور مشخص شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، پس از برگزاری مسابقات ملی مناظره دانشجویی در سراسر کشور با حضور 500 تیم، در نهایت 12 تیم از جمله تیم جدال احسن از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به مرحله نهایی این مسابقات راه یافتند که در دانشگاه علم و فرهنگ تهران با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تیم جدال احسن از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین متشکل از آقایان علی اعتدادی، پوریا فاضل، پویا طاهری و امید هاشمی نیز که برای دومین سال متوالی در این مرحله از مسابقات حضور داشت، در نخستین به مصاف تیم مبین از استان البرز رفت. در این مناظره دو تیم بر روی گزاره "مهم‌ترین مانع توسعه کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، احساس نبود آزادی بیان است" به مناظره پرداختند که این مسابقه در نهایت با برتری گروه جدال احسن در موضع مخالف همراه شد.

در روز دوم مسابقات و در مرحله یک چهارم نهایی دو تیم جدال احسن و تیم راه سبز امید از اصفهان  با موضوع گزاره "در صورتی که اروپا قادر به جبران زیان‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام نباشد، ایران باید از برجام خارج شود" به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت این مناظره هم با برتری گروه جدال احسن (در موضع موافق) پایان یافت و نماینده دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق شد برای نخستین بار به مرحله نیمه نهایی مسابقات کشوری راه پیدا کرده و در جمع چهار تیم برتر کشور قرار گیرد.

در مرحله نیمه نهایی تیم جدال احسن بار دیگر در مقابل نماینده اصفهان (که بر اساس آیین نامه مسابقات به عنوان برترین بازنده مرحله یک چهارم به نیمه نهایی راه پیدا کرده بود) قرار گرفت. در این مسابقه دو گروه  جدال احسن و راه سبز امید به ترتیب در موضع موافق و مخالف بر سر گزاره "مسئولان دانشگاه حق دارند در نحوه پوشش دانشجویان در محیط دانشگاه دخالت کنند" به مناظره پرداختند و در نهایت این گروه راه سبز امید بود که با پیروزی بر گروه جدال احسن به مرحله فینال مسابقات گام نهاد.

در پایان هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی کشور تیم جیم از دانشگاه تهران مقام اول، تیم راه سبز امید از دانشگاه صنعتی اصفهان مقام دوم و تیم‌های جدال احسن از دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و سردار جنگل از استان گیلان مقام سوم مشترک این دوره از مسابقات را از آن خود کردند و تیم سروش رازی از استان کرمانشاه نیز با رای هیات داوران به عنوان تیم اخلاق مسابقات شناخته شد.

      

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS