صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 18:46  -   1398/02/10 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1319

نسخه چاپی نسخه چاپی      


مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛
برگزاری نخستین دوره مسابقات بازی‌های الکترونیکی دانشگاه‌های کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات بازی‌های الکترونیکی دانشگاه‌های کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، امکانات و فضاهای ورزشی این دانشگاه را کم نظیر خواند و گفت: سرانه‌ی ورزشی در این دانشگاه،‌ 3 برابر میانگین دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه‌ آزاد اسلامی قزوین، دکتر کمال جوانمرد در حاشیه‌ی بازدید از امکانات و فضاهای ورزشی این دانشگاه، گفت: در حدود 43 هزار و 494 مترمربع فضای ورزشی بسیار تخصصی، مفید و با استانداردهای به روز و قابل قبول در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین وجود دارد که به این ترتیب واحد قزوین توانسته برای هر دانشجو 3 متر و 47 سانتی مترمربع فضای ورزشی فراهم کند؛ با توجه به میانگین کشوری (76 سانتی مترمربع) و میانگین دانشگاه آزاد اسلامی (1 متر و 14 سانتی مترمربع)، این یک عدد بسیار قابل قبول و در حدود 3 برابر میانگین در سطح سایر واحدها است.

وی ادامه داد: این امکانات را به فال نیک می‌گیریم و از دکتر موسی خانی و هیات رئیسه‌ی این دانشگاه به دلیل توجه به حوزه‌ی ورزش تشکر ویژه داریم که امکاناتی کم نظیر و با استانداردهای بالا در این دانشگاه فراهم آورده‌اند.

دکتر جوانمرد تصریح کرد: استان قزوین از استان‌هایی است که در ورزش کشور اساسا حرف برای گفتن داشته است و در برخی رشته‌ها قطب بوده و در نتیجه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین نیز ورزشکاران خوبی در حد تیم ملی داریم؛ که باید از این امکانات و پتانسیل‌ها یک بهره‌برداری بهینه شود. در جلسه‌ای که با همکاران این واحد داشتیم مقرر شد براساس منویات جناب آقای دکتر طهرانچی ریاست عالیه دانشگاه مبنی بر راه‌اندازی آکادمی‌ها و مدارس تخصصی در استان در 3 رشته‌ی فوتبال، فوتسال و شنا با توجه به زیرساخت‌هایی موجود تاکید شد. همچنین در رشته‌ی تنیس روی میز نیز که از گذشته استان قزوین در آن صاحب سبک و نام‌آور بوده مقرر شد دوستان فعالیت داشته باشند.

وی افزود:‌ برای اولین بار قصد داریم مسابقات بازی‌های الکترونیکی را در دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی کنیم و با توجه به زیرساخت‌های بسیار خوب و مناسبی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین وجود دارد، متولی این رشته و میزبانی امسال را برای اولین بار قزوین در نظر گرفته‌ایم که انشااله در شهریور ماه این مسابقات به صورت کشوری در دو بخش برگزار می‌شود.

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پتانسیل‌های‌ بالای این دانشگاه در ورزش، گفت: این دانشگاه تاثیرات خود را در ورزش کشور گذاشته است و در این راستا همین بس که در قهرمانی تیم ملی کُشتی کشور که چندی پیش در مسابقات قهرمانی آسیا در چین به دست آمد، از 20 ورزشکار حاضر در تیم ملی کُشتی جمهوری اسلامی ایران، 17 ورزشکار از خانواده‌ی بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بودند و ورزشکاران ما 8 مدال طلا و 2 مدال برنز کسب کردند و حتی در مسابقات آسیایی جاکارتا نیز بیش از 75 درصد ورزشکاران از دانشگاه آزاد اسلامی بودند که نشان دهنده‌ی تاثیر بسیار خوب این دانشگاه بر ورزش کشور بوده و به جرات می‌توان گفت که دانشگاه آزاد اسلامی، ورزش کشور را مدرن، آکادمیک و علمی کرده است.

وی در خصوص برنامه‌های آتی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌ی ورزش به راه‌اندازی مدارس تخصصی و پایگاه‌ها و کلینیک‌های ورزشی اشاره و خاطر نشان کرد:‌ این پایگاه ها برای استعدادیابی و پرورش استعدادهای کشور است.

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS