صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 13:13  -   1398/05/06 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1179

نسخه چاپی نسخه چاپی      


کسب عنوان سومی بسکتبالیست‌های پسر دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مسابقات کشوری

در مسابقات بسکتبال 3 نفره پسران دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور ویژه دانشجویان‌، تیم بسکتبال دانشگاه آزاد اسلامی قزوین‌، موفق به کسب عنوان سوم تیمی و عنوان دوم ارزشمندترین بازیکن مسابقات شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین‌، در این مسابقات که با حضور 12 تیم و در 4 گروه 3 تیمی و به میزبانی واحد نجف آباد اصفهان برگزار شد؛ تیم قزوین در گروه یک و در اولین بازی مقابل تیم استان آذربایجان شرقی قرار گرفت و با ارائه یک بازی هماهنگ با نتیجه 21- 17 به پیروزی رسید.

در بازی دوم تیم قزوین مقابل تیم استان مرکزی ایستاد و با نتیجه قاطع 16- 8 این تیم را از پیش رو برداشت و به عنوان صدرنشین به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

در این مرحله تیم قزوین مقابل تیم استان گیلان قرار گرفت و در یک بازی حساس و نفس‌گیر تیم خوب گیلانی را با نتیجه 12- 11 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. در این مرحله تیم قزوین مقابل تیم بسیار قدرتمند البرز که از بازیکنان مطرح و لیگ برتری بهره‌مند بود قرار گرفت و با وجود تلاش فروان نتوانست مقابل این تیم به برتری برسد و با نتیجه 16- 7 بازی را به تیم البرز که قهرمان این دوره از مسابقات نیز شد ؛ واگذار کرد. در بازی رده‌بندی تیم قزوین مقابل تیم خوزستان قرار گرفت و در یک بازی حساس و زیبا موفق شد با نتیجه 22 بر 20 به پیروزی رسیده و عنوان سومی این دوره از مسابقات را از آن خود کند. تیم البرز نیز در بازی فینال تیم چهارمحال بختیاری را برد و قهرمان شد.

نکته بسیار با اهمیت این دوره از مسابقات‌، ثبت شدن مسابقات بسکتبال 3 در 3 دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک رویداد بین المللی در سایت فدراسیون جهانی بسکتبال FIBA بود؛ که توسط نماینده فدراسیون نتایج بازی‌ها به صورت مستقیم به فدراسیون جهانی ارسال می‌شد و تیم‌ها و بازیکنان با توجه به مسائل فنی هم چون پرتاب 3 امتیازی‌، پرتاب پنالتی‌، خطاها‌، ریباند و آیتم‌های دیگر دارای رنکینگ می‌شدند و بر همین اساس تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین به دلیل کسب مقام سوم تیمی‌، رنکینگ سوم تیمی و پارسا معینی بازیکن شایسته قزوینی با کسب 53 امتیاز و تنها یک امتیاز اختلاف با نفر اول‌، از سوی کمیته فنی مسابقات‌، به عنوان دومی ارزشمندترین بازیکن این دوره از مسابقات معرفی شد.بازیکن آذربایجان شرقی با کسب 54 امتیاز اول و بازیکن زنجانی با کسب 47 امتیاز به عنوان سومی ارزشمندترین بازیکنان این دوره از مسابقات دست یافتند.

پارسا معینی‌، امیررضا حیدری‌، سینا نجفی و کیان رحمانی بازیکنان تیم بسکتبال 3 نفره دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را تشکیل می‌دادند و سید میثم حسینی به عنوان مربی و روح الله آقاعلی‌خانی به عنوان سرپرست این تیم را همراهی می‌کردند.

شایان ذکر است؛ در مسابقات بسکتبال 3 در 3 هر تیم از 3 بازیکن در زمین بهره می‌برد و مسابقه بر روی یک حلقه و در یک زمان 10دقیقه ای مفید برگزار می‌شود. در چنین رویدادی پرتاب‌های 3 امتیازی تنها 2 امتیاز محسوب شده و پس از 6 خطای تیمی هر تیم که مرتکب خطا شود به حریف 2 پرتاب پنالتی داده خواهد شد. پرتاب‌های 2 امتیازی و پنالتی در این بازی‌ها تنها یک امتیاز محاسبه می‌گردد و هر تیم به محض اینکه به امتیاز 21 برسد بازی متوقف و به عنوان تیم پیروز معرفی می‌شود در غیر این صورت پس از پایان 10 دقیقه هر تیمی که بیشترین امتیاز را به دست بیاورد به عنوان تیم پیروز معرفی خواهد شد.

        

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS