صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu
تاریخ و زمان انتشار : 16:54  -   1398/08/12 ارسال به دوستان
تعداد بازدید : 1775

نسخه چاپی نسخه چاپی      


معرفی مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

مراسم تکریم و معارفه‌ی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، این مراسم با حضور دکتر موسی‌خانی رییس این دانشگاه، عباس کاظمی مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی مسئول نمایندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین، مهندس عشوری مسئول بازرسی بسیج دانشجویی استان قزوین، سرکار خانم میرزایی مسئول بسیج دانشجویی خواهران استان قزوین، دکتر اکبری معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین صفی‌خانی مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و سایر مسئولان و فعالان بسیج دانشجویی برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مسئولان بسیج دانشجویی، افزود: به لطف خداوند مسئولان بسیج در این دانشگاه در هر دوره نسبت به گذشته فعال‌تر و پویاتر عمل کرده‌اند و دستاوردهای ارزشمندی به ارمغان آورده‌اند.

دکتر موسی‌خانی در ادامه ضمن تمجید از روحیه‌ی تعاملی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محبی نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی قزوین، خطاب به دانشجویان بسیجی حاضر در جلسه، گفت: شما باید قدر این فرصت را بدانید و از حضور ارزشمند دکتر محبی که نعمتی در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هستند، نهایت بهره را ببرید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم توجه ویژه به اقتصاد بدون نفت، اظهار داشت: پیشرفت کشور پس از انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف بر کسی پوشیده نیست؛ به عنوان نمونه ما در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی یکی از واردکنندگان بزرگ دارو بودیم، اما به لطف خداوند و تلاش و پشتکار جوانان این مرز و بوم، امروز به یکی از تولید کنندگان بزرگ و صادرکننده‌ی دارو به سایر کشورها تبدیل شده‌ایم که دستاورد بزرگی برای ما بوده و نشان دهنده‌ی لزوم توجه به اقتصاد بدون نفت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: باید همین روش را در سایر زمینه‌ها نیز پیش گرفته و با سعی و تلاش خود، کشور را به جلو پیش ببریم.

دکتر موسی‌خانی در پایان سخنان خود به از خودگذشتگی‌های فرزندان این مرز و بوم طی 40 سال اخیر اشاره و خاطرنشان کرد:‌ بسیاری از جوانان و غیورمردان این سرزمین طی سال‌های پس از انقلاب و در زمان‌های مختلف، با از خود گذشتگی‌ها و رشادت‌های بی‌نظیر خود، از این مرز و بوم حفاظت کرده و آن را سربلند کرده‌اند و امروز نیز بر ما واجب است تا با اعمال و رفتار خود قدردان این زحمات باشیم تا شرمنده‌ی شهدا نشویم.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین نیز در این جلسه با بررسی وقایع 13 آبان، آن را رویدادی بزرگ دانست و گفت: با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، هیمنه و هژمونی پوشالی این قدرت استکباری شکسته شد.

عباس کاظمی به اوضاع نابسامان امروز آمریکا نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امروز آن‌ها در زمینه‌ی اقتصادی و نظامی با بیشترین مشکل روبه‌رو هستند و تسلیحاتی که تولید می‌کنند را تنها می‌توانند بفروشند و به لحاظ اقتصادی امکان استفاده از آن را ندارند؛ از این رو نباید گرفتار جنگ روانی آن‌ها و استفاده از حربه‌ی حمله‌ی نظامی شد.

وی ادامه داد: 40 سال از حادثه ی 13 آبان گذشته و شرایطی که امروز برای آمریکا رقم خورده در کتابی تحت عنوان "افول موریانه‌وار آمریکا" جمع‌آوری شده که به دانشجویان عزیز توصیه می‌کنم حتما این کتاب را مطالعه کنند؛ این کتاب با آمار و ارقام، افول آمریکا را اثبات کرده و همین میزان در خصوص 13 آبان کفایت می‌کند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین اظهار داشت: رویکرد بسیج دانشجویی براساس طرح دکترین جنگ نرم بسیج دانشجویی تغییر کرده و ما به سوی نقش آفرینی مطالبه‌گر در جامعه حرکت می‌کنیم نسبت به مسایل اصلی جامعه و در کنار فعالیت عمومی که باید داشته باشیم، اما رویکرد اصلی بسیج در ادامه حضور مساله محور در جامعه خواهد بود که در این مسیر استادان و دانشجویان نقش اساسی خواهند داشت.

وی در پایان از همراهی دکتر موسی‌خانی و مجموعه‌ی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با مجموعه‌ی بسیج در نزدیک به 30 سال فعالیت، قدردانی کرد و گفت: این دانشگاه خوب توانسته در عرصه‌های مختلف کارهای بزرگی انجام دهد و ما نیز برای آنان دعا می‌کنیم که این مسیر را با قوت هرچه بیشتر ادامه دهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان قزوین نیز در این مراسم خطاب به دانشجویان بسیجی، گفت: بسیجی از صنف دانشجویی، باید اهل علم و معرفت باشد و در این سنگر کارها را براساس رسالت دانشجویی خویش پیش ببرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محبی ادامه داد: دانشجو بدون موفقیت در حوزه‌ی علم، نمی‌تواند در سایر حوزه‌ها کارها را پیش ببرد، امیدواریم مسئول جدید بسیج دانشجویی نیز با استفاده از تجارب مسئولان پیشین، کارها را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برساند.

وی همچنین همراهی دکتر موسی‌خانی با مجموعه‌ی بسیج را در سطح استان کم نظیر و حتی بی‌نظیر خواند و افزود: دانشجویان و بسیجیان دانشگاه‌آزاد اسلامی قزوین باید از این فرصت بیشترین بهره را ببرند و قدر این موهبت را بدانند.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان اظهار امیدواری کرد تا جامعه‌ی دانشگاهی کشور و به خصوص بسیج دانشجویی تحت دعای حضرت ولی‌عصر (عج) و هدایت مقام معظم رهبری قرار بگیرند و به بهترین شکل ممکن به سرمنزل مقصود برسند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مهدی نوروزی، معین صفری به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در بخش برادران و سرکار خانم آران به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد اسلامی قزوین در بخش خواهران معرفی شدند.

               

Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS