صفحه اصلی |نقشه سایت |الف تا ی |پست الکترونیک |نظرسنجی |تابلوی اعلانات |موقعیت مکانی دانشگاه |En |Ar |RSS logo Left
کانال رسمی اینستاگرام دانشگاه چکیده اخبار دانشگاه سامانه کیوک       جستجو
Right Menu Skip Navigation Links Left Menu

به نام یزدان پاک

قزوین ، نامی که اکنون به استان کوچکی در سرزمین کهن پارسی مان اطلاق می شود دارای پیشینه 9هزار ساله است . میراث فرهنگی به جا مانده از آن بی گمان در نوع خود بی نظیر است.در شهر قزوین 40 مسجد ، 5 حسینیه و13مدرسه علمیه وجود دارد ، که اکثر آن ها از معماری زیبا و تاریخی برخوردار است.توسعه این استان به سبب موقعیت جغرافیایی آن بر سه محور صنعتی ، کشاورزی و دانشگاهی گردش دارد.
دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با هدف پرداختن به توسعه ی اقتصادی و تامین پیش نیازها و ضرورت های سخت افزاری و نرم افزاری آن ، که به طور مبرم در صنعتی شدن منطقه و ارتقا و تصحیح علمی چرخه ی تولید تعریف شده بود ، پایه گذاری شد.
برنامه ی کلان و راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، از ابتدای تاسیس منطبق بر منطق بنیادی و اصولی دست یابی به اندازه های اساسی و قواره های ملی و بین المللی آموزش و پژوهش شکل بسته است و بر همین مبنا ، مجموعه همکاران در دانشگاه کوشیده اند کلیه ی آموزه های دانش پژوهی و آموزشی را هم سو با شرایط به سمت نزدیکی به دانشگاه های معتبر پیش برند.
در فرایند رشد و بالندگی دانشگاه ، آرمان ما بر این باور تمرکز یافته است که دانشجویان شایسته و هوشمند با بهره گیری از امکانات متناسب ، پتانسیل های خود را به فعلیت نزدیک کنند.
جهان امروز شتابان به سمت و سوی صنعت دیجیتال حرکت می کند و دورنمای آینده کلیه فعالیت های علمی بشرپیمودن این مسیر را از هم اکنون می نمایاند.پس از استمرار پیروزی تیم ها ی مختلف روبوکاپ این دانشگاه در جریان مسابقات جهانی روبوکاپ ژاپن ، آلمان ، آمریکا ، چین و اتریش برای نخستین بار فدراسیون جهانی روبوکاپ مجوز برگزاری مسابقات آزاد روبوکاپ در ایران را به نام دانشگاه صادر کرد. این رویداد فرخنده گام بلند دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در راستای نهادینه سازی جریان تولید علم و قدرتمند سازی جنبش نرم افزاری به شمار می رود.
سیاست راهبردی دیگری که دانشگاه در نظر دارد و حرکت آتی خود را با پیشبرد بر محور آن در نظر دارد ، گسترش مقاطع تحصیلات تکمیلی ، ارتباط و تعامل با دانشگاه های معتبر دنیا و جذب دانشجویان خارجی است. این استراتژی به موفقیت دانشگاه در زمینه دست یابی به استانداردهای آموزشی و پژوهشی و شاخص های دانشگاه های ممتاز جهان و تضمین جهش های علمی دانشگاه در افق های نزدیک آینده منجر خواهد شد.
معتقدیم ترسیم چشم انداز واقع گرایانه برای دانشگاه که در انحصار اندیشه و توانمندی های ما باشد برآیند کاری ما را به ارزنده ترین شکل ممکن نشان خواهد داد.
نیک می دانیم ماندگاری انسان در گستره ی حافظه ی جهان ،تنها محصول تحقق فلسفه آفرینش ، دگرگونه زیستن از آن سان که در آیین الاهی اسلام بدان رهنمون شده ، است. با عنایت بر این منظر راه های سنگلاخ را برای رسیدن به مسیر های هموار توسعه علمی می پیماییم ودر این گذر به استعانت از درگاه ایزد پاک قناعت کردیم.


Footer آمار بازدیدها کاربران اينترنت Valid XHTML Valid CSS